baner - Innowacje

Aktualności

Wtorek z eksportem: Skandynawia – stabilny kurs dla polskiego eksportu – Toruń, 27 czerwca 2017 r.

opublikowane 8.06.2017 r.

ikona

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym ekspansji na rynki skandynawskie, które odbędzie się 27 czerwca 2017 roku w godz. 10.00 – 14.00 na terenie Toruńskiego Parku Technologicznego, przy ul. Włocławskiej 167. Partnerem spotkania jest Polsko-Norweska Izba Gospodarcza, Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza oraz Innovation Norway.

Dlaczego Skandynawia?

W dobie toczących się zmian geopolitycznych (BREXIT, nowe kierunki polityki zagranicznej USA, eurosceptycyzm), polscy eksporterzy coraz bardziej niwelują swoją aktywność na rynkach obarczonych dużym ryzykiem inwestycyjnym. Istotni gracze rynkowi otoczenia biznesu coraz częściej zadają sobie pytanie jak w perspektywie kilku lat zmieni się lista głównych odbiorców polskiego eksportu. Analitycy rynkowi przekonują, iż polski eksport skupi swoją uwagę wokół rynków stanowiących bezpieczne przystanie inwestycyjne.

Wpisując się w coraz bardziej zauważalne trendy wychodzenia polskich firm na wymagające aczkolwiek stabilne rynki, uwagę naszych przedsiębiorców tym razem koncentrujemy wokół Szwecji i Norwegii.

Wysokie koszty produkcji w tych krajach, związane z obciążeniami fiskalnymi i kosztem siły roboczej oraz galopująca konkurencja cen na rynkach światowych dla wyrobów zaawansowanych technologicznie o wysokich standardach jakościowych, zmuszają producentów do poszukiwania tańszych dostawców podzespołów i materiałów. Dlatego też aktualnie wyraźnie dostrzegane jest poszukiwanie poddostawców w krajach bałtyckich, w tym także w Polsce.

Wtorki z Eksportem w Toruńskim Parku Technologicznym

Wydarzenie to odbywa się w ramach cyklu: „Wtorki z eksportem w Toruńskim Parku Technologicznym”, będącego niepowtarzalną okazją do zapoznania się z możliwościami wkraczania na międzynarodowe rynki, jak również z inicjatywami gospodarczymi placówek wspierających przedsiębiorców w internacjonalizacji.

W roli ekspertów od rynku norweskiego wystąpią: Pan Marcin Bortkun, Prezes Zarządu Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej, Pani Magdalena Pramfelt, Prezes Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej oraz Pani Ewa Kwast przedstawiciel Innovation Norway.

Podczas spotkania eksperci przedstawią praktyczne informacje dotyczące realiów współpracy z parterami szwedzkimi i norweskimi, wskażą różnice kulturowe i skandynawską etykę prowadzenia biznesu. Przedstawią również dobre praktyki wejścia na rynek szwedzki i norweski.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY. Liczba miejsc ograniczona!

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Szczegółowych informacji udziela:

Damian Wielewski

tel.: 56 699 54 81

damian.wielewski@tarr.org.pl

Załączniki:

Program wydarzenia

drukuj | powrót do aktualności