baner - Innowacje

Archiwum wiadomości

Spotkanie informacyjne: “Skandynawia – stabilny kurs dla polskiego eksportu” – relacja ze spotkania

opublikowane 28.06.2017 r.

ikona

W dniu 27 czerwca br. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie informacyjne w ramach cyklu: „Wtorki z eksportem w Toruńskim Parku Technologicznym”. Nasi przedsiębiorcy mieli okazję dokładnego poznania dwóch skandynawskich rynków: szwedzkiego i norweskiego, które stają się coraz bardziej popularnym kierunkiem ekspansji eksportowej. Poniżej przedstawimy Państwu relację ze spotkania.

czytaj dalej…

Dołącz do zespołu Enterprise Europe Network!

opublikowane 24.05.2017 r. w kategorii: EEN, praca

ikona

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego poszukuje kandydatów do pracy w biurze Enterprise Europe Network na stanowisko BROKERAGE EXPERT. Jeśli spełniasz podane poniżej kryteria, wyślij zgłoszenie do 15.06.2017 r., powołując się na poniższy nr referencyjny.

czytaj dalej…

Spotkania kooperacyjne SUBCONTRACTING ITM MEETINGS podczas Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING – Poznań, 7-8 czerwiec 2017 r.

opublikowane 23.05.2017 r.

ikona

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA wraz z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym zapraszają firmy, które posiadają wolne moce produkcyjne i oferują usługi z zakresu: obróbki metali, obróbki tworzyw sztucznych i gumy, obróbki drewna, elektroniki, a także firmy świadczące usługi dla przemysłu na spotkania kooperacyjne podczas Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING.

czytaj dalej…

Giełda kooperacyjna podczas Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM – Bydgoszcz, 26 kwiecień 2017 r.

opublikowane 9.04.2017 r.

ikona

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Bydgoski Klaster Przemysłowy, serdecznie zapraszają producentów, dystrybutorów oraz specjalistów sektora wytwarzania narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych do udziału w Giełdzie Kooperacyjnej, towarzyszącej Międzynarodowym Targom Kooperacyjnym Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, które odbędą się 25-27 kwietnia 2017 r. na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.

czytaj dalej…

Szkolenie: “Zarządzanie ryzykiem walutowym w Unii Europejskiej” – relacja ze spotkania

opublikowane 8.04.2017 r.

ikona

Celem zarządzania ryzykiem walutowym jest z jednej strony ochrona interesów przedsiębiorstwa – umożliwienie realizacji jego podstawowych celów, z drugiej zapewnienie takich warunków działania na rynku międzynarodowym, w których nie ponosiłoby strat większych niż założone. W praktyce chodzi o to, aby ryzyko walutowe wyeliminować lub przynajmniej zredukować do akceptowanego poziomu, poprzez odpowiednie zabezpieczenie przed jego skutkami pozycji poddanych ryzyku.

czytaj dalej…

Mikroprzedsiębiorco wypełnij ankietę!

opublikowane 28.02.2017 r.

ikona

Zwracamy się z prośbą do wszystkich mikroprzedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego o wypełnienie ankiety na temat stopnia umiędzynarodowienia własnej działalności gospodarczej. Badanie prowadzone jest w ramach projektu SME Internationalisation Exchange dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

czytaj dalej…

Szkolenie: “Zarządzanie ryzykiem walutowym w Unii Europejskiej” - Toruń, 6 kwiecień 2017 r.

opublikowane 7.02.2017 r.

ikona

Serdecznie zapraszamy na szkolenie pt. „Zarządzanie ryzykiem walutowym w Unii Europejskiej” prowadzone przez eksperta rynku walutowego, Głównego Ekonomistę Firmy DMK, Pana Jacka Maliszewskiego, autora książki "Zarządzanie Ryzykiem Kursu Walutowego - Poradnik Praktyczny". Podczas szkolenia przedstawione zostaną informacje o sposobie działania rynków walutowych jak również praktyczne przykłady zabezpieczania się przed ryzykiem walutowym w kontaktach handlowych z firmami zagranicznymi.

czytaj dalej…

Spotkania brokerskie podczas Hannover Messe – Hanower, Niemcy, 25-27 kwiecień 2017 r.

opublikowane 29.12.2016 r. w kategorii: spotkania kooperacyjne, targi

ikona

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., w imieniu NBank - Enterprise Europe Network - Dolna Saksonia, serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniach kooperacyjnych Technology Cooperation Days, które odbędą się od 25 do 27 kwietnia 2017 r. w Hanowerze podczas Hannover Messe - Międzynarodowych Targów Technologii, Innowacji i Automatyki w przemyśle.

czytaj dalej…

Lider Eksportu Pomorza i Kujaw 2016

opublikowane 14.12.2016 r.

ikona

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego zorganizowała drugą edycję konkursu „Lider Eksportu Pomorza i Kujaw”, w celu wyłonienia najbardziej aktywnego na rynkach zagranicznych przedsiębiorcy naszego regionu. W tegorocznej edycji konkursu napłynęło 11 zgłoszeń.

czytaj dalej…

Nagrody w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw rozdane

opublikowane 13.12.2016 r.

ikona

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego razem z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego zorganizowała ósmą już edycję konkursu „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw”. Ten niezmiennie popularny w naszym regionie konkurs dla przedsiębiorców rozszerzył w tym roku swoją formułę. Oprócz kategorii: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwo, pojawiły się również: przedsiębiorstwa akademickie oraz jednostki badawcze.

czytaj dalej…

– Strona 1 z 94 –
pierwsza poprzednianastępna ostatnia