baner - Forum

Archiwum wiadomości

Misja gospodarcza do Włoch – Rimini, 7-8 listopada 2013 r.

opublikowane 28.06.2013 r.

ikona

Ośrodek sieci Enterprise Europe Network działający w Toruńskim Parku Technologicznym wraz z Zespołem Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Bydgoszczy zaprasza przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w misji gospodarczej oraz giełdzie kooperacyjnej, organizowanych z okazji targów ECOMONDO w Rimini, 7-8 listopada 2013r . Do udziału w misji oraz giełdzie zapraszamy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa działające w branżach: budownictwo pasywne, odnawialne źródła energii, gospodarka odpadami, uzdatnianie wody, recykling, bioenergia.

czytaj dalej…

Giełda kooperacyjna podczas konferencji Bioinnovation & ScanBalt Forum 2013 – Gdańsk, 18 października 2013 r.

opublikowane 1.10.2013 r. w kategorii: giełda kooperacyjna

ikona

Enterprise Europe Network we współpracy z Pro-Science.eu zaprasza na spotkania business to business, science to business oraz science to science odbywające się podczas konferencji Bioinnovation and ScanBalt Forum 2013 w Gdańsku. Spotkania zaczną się 18 października o godzinie 14:00, przy ul. Ołowianka 1 w Gdańsku, w budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

czytaj dalej…

Listy wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w ramach działania 5.4.1 PO IG w 2012 roku

opublikowane 5.11.2012 r. w kategorii: Działanie 5.4.1, PARP, POIG

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prezentuje listy wniosków zatwierdzonych do dofinansowania (nr 5.4.1/1.07/2012 i nr 5.4.1/1.08/2012) w ramach naboru wniosków do poddziałania 5.4.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna w roku 2012

czytaj dalej…

Czat z ekspertem w sprawie rozliczania projektów w ramach działania 8.1 i 8.2 PO IG

opublikowane 11.09.2012 r. w kategorii: 8.2, Działanie 8.1, PARP, POIG

12 września (środa) w godz. 11.00 – 13.00 na forum Portalu Wspieramy e-Biznes odbędzie się spotkanie z ekspertem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w sprawie rozliczania projektów w ramach działania 8.1 i 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

czytaj dalej…

Spotkanie informacyjne dotyczące działania 8.1 PO IG - 02.VIII.2012 - transmisja on-line

opublikowane 2.08.2012 r. w kategorii: Działanie 8.1, PARP, POIG

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na transmisję on-line ze spotkania informacyjnego dotyczącego Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej" w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

czytaj dalej…

Usługi doradcze w ramach projektu

opublikowane 25.03.2011 r. w kategorii: szkolenia

ikona

Przedsiębiorco!

  • chcesz aby reklama Twojej firmy lub produktu była bardziej skuteczna?
  • chcesz usprawnić system sprzedaży w swojej firmie?
  • chcesz stworzyć instrumenty zabezpieczające Twoją firmę przed niewypłacalnością kontrahentów?
  • nie masz pewności czy zawierane przez Ciebie umowy są zgodne z prawem i odpowiednio zabezpieczają Twój interes?
  • masz problem z oceną opłacalności planowanych inwestycji?
  • potrzebujesz pomocy przy wyborze najkorzystniejszej oferty kredytowej?

Jeżeli dostrzegasz w swojej firmie problemy z zakresu prawa, finansów lub zarządzania, zachęcamy Cię do skorzystania z indywidualnych usług doradczych on-line, realizowanych w ramach projektu „Warsztaty menadżerskie — nowoczesna platforma edukacyjna kadry kierowniczej MSP”.

czytaj dalej…

Pluginy do ograniczania marnotrawstwa energii

opublikowane 2.08.2010 r. w kategorii: B+R

ikona

Dwa procent globalnych emisji dwutlenku węgla (CO2) przypisuje się sektorowi technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK). Ta wartość odpowiada 1 miliardowi kilowatów energii elektrycznej, która jest potrzebna do zasilania 3 miliardów komputerów osobistych i urządzeń mobilnych oraz ponad 500 milionów hostów! Zespół, którego prace są finansowane ze środków unijnych w ramach projektu FIT4Green (Federacyjna informatyka na rzecz zrównoważonego oddziaływania na środowisko) postawił sobie ambitny cel uporania się z tym nadmiernym zużyciem. Projekt został dofinansowany na kwotę 3,18 mln EUR z tematu "TIK" Siódmego Programu Ramowego (7PR).

Źródło: Cordis

czytaj dalej…

Dzięki unijnym naukowcom wirtualna rzeczywistość staje się namacalna

opublikowane 23.07.2010 r. w kategorii: B+R

ikona

To brzmi jak fantastyka naukowa, niemniej zespół europejskich naukowców "praktycznie" teleportował prawdziwe przedmioty w cyberprzestrzeni, "dotknął" wirtualnej rzeczywistości (VR), a nawet odczuł ruchy wirtualnej partnerki w tańcu dzięki postępom technologii dotykowej i nowemu podejściu do generowania treści VR. Źródłem unijnego wsparcia dla badań był projekt IMMERSENCE (Wielomodalna obecność interaktywna z zanurzeniem), który otrzymał 5,5 mln EUR z tematu "Technologie społeczeństwa informacyjnego" (IST) Szóstego Programu Ramowego (6PR).

Źródło: Cordis

czytaj dalej…

Budowanie mostów między naukowcami a ustawodawcami

opublikowane 23.07.2010 r. w kategorii: B+R

ikona

Wiele obszarów polityki unijnej, jak np. zmiany klimatu czy ochrona środowiska, czerpie ogromne korzyści z wyników badań naukowych. Niemniej badania naukowe mogłyby wnieść do polityki jeszcze większy wkład niż dotychczas. Problem stanowi jednak wciąż stosunkowo niewiele powiązań między społecznościami naukowców i polityków.

Źródło: Cordis

czytaj dalej…

Ponad 6,4 mld euro do rozdania

opublikowane 21.07.2010 r. w kategorii: B+R

ikona

Ruszyła nowa tura konkursów ogłoszonych w ramach 7. Programu Ramowego Unii Europejskiej. Ponad 6,4 mld euro do rozdania w konkursach, które Komisja Europejska ogłosiła 20 lipca br.

To już czwarty rok funkcjonowania 7. Programu Ramowego UE, który jest największym programem finansowania badań naukowych i rozwoju technologicznego w Europie. Jednak jak do tej pory Polska nie wykorzystuje w pełni oferty Programu, a co za tym idzie - nie korzysta z dofinansowania na rozwój technologiczny, innowacje czy kształcenie kadry zarówno naukowej, jak i z sektora przemysłu.

Źródło: www.pi.gov.pl

– Strona 1 z 10 –
pierwsza poprzednianastępna ostatnia